Hakkımızda

Hakkımızda

TAŞmimari 

1997 yılında kurulmuş olan şirketimiz Ünyetaş Mimari Uygulama Tic.Ltd.Şti. yapıların vazgeçilmez malzemesi olan granit, mermer ve diğer doğal taşlarla; dış cephe mekanik sistem uygulamaları, iç mekânlar ve peyzaj alanları taş kaplama uygulamaları yapmaktadır.
Tüm müşterilerimize kaliteli, zamanında, tasarım ve üretimde BS, DIN ve ASTM standartlarına uygun hizmeti; proje ve çözüm üretme konusunda yetişmiş yönetim, teknik ofis ve uygulama personelimizle sunmaktayız.

Doğaltaş’a hayat veren şirketimiz çalışanları; İş ve Kongre Merkezleri, Üniversite Kampüsleri, Alışveriş Merkezleri, Oteller ve Lüks Konutların dış cephelerinde-iç mekânlarında doğal taşlarla kalıcı değer ve sıcaklıklar yaratmaktadır.

Uygulamada 1.000.000 m2’yi aşan şirketimiz uzman kadrosuyla yeni projelerine devam etmektedir.


TAŞ PROJE DİZAYN

Yapıların dış cephe ve iç mekânlarında kullanılması düşünülen doğal taşlar projede istenen sonuç ve kullanım amacına göre projelendirilir. Uygulanacak taşların kalınlık ve ebatları pencere, kapı ve diğer imalatlarla birleşimleri projenin özelliklerine göre belirlenir.


TAŞ UYGULAMA PROJELERİN HAZIRLANMASI

İstenen mimari görünüm doğrultusunda taş uygulama projelerinin hazırlanmasıdır. Doğru hazırlanan bir uygulama projesi sonucunda malzeme alımı, taş ebatlanması ve diğer imalatlarla birleşimlerde ısı izolasyonu, su izolasyonu gibi projenin bütünlüğü ile ilgili doğru çözümler bulunmakta ve projenin genelinde maliyet ve zaman tasarrufu sağlanmaktadır.


MONTAJ SİSTEMLERİ ve KESİM LİSTELERİNİN HAZIRLANMASI

Başarılı bir iş ortaya konulabilmesi için projenin ihtiyacı olan en güvenli ve ekonomik montaj seçimi yapılır. Kullanılan bilgisayar programları ile proje dizaynına göre taşların ebatlanması, montaj sırasına göre kodlamaları ve sevk programı belirlenir.